Social

 
 

Jesteśmy na:  

piątek, 22 08 2014

Wyszukiwarka

Pokaz slajdów

O nas

 

Jesteśmy młodą, prężnie rozwijającą się grupą fizjoterapeutów. Rehabilitacja jest dla nas czymś więcej niż tylko pracą. To przede wszystkim nasza pasja.

 

Od lat zdobywamy doświadczenie zarówno w rehabilitacji dorosłych jak i dzieci. Stale podnosimy nasze kwalifikacje szkoląc się na specjalistycznych kursach, by sprostać zadaniom jakie stawia nam współczesna medycyna. Rozwijamy się również naukowo, publikujemy nasze prace w pismach medycznych oraz na konferencjach.

Wiedza oparta na dowodach naukowych, doświadczenie oraz indywidualne, a zarazem holistyczne podejście do pacjenta pozwala usunąć przyczynę problemu oraz daje długotrwałe rezultaty.

Zaufaj nam, jesteś w dobrych rękach.

Fala uderzeniowa - ESWT

Fala uderzeniowa - ESWT (ang. Extracorporeal Shock Wave Therapy)jest zabiegiem o bardzo dużej efektywności. Znaczące rezultaty uzyskuje się szczególnie u pacjentów, którzy byli wcześniej leczeni zachowawczo jednak bez wyraźnych efektów. Leczenie obejmuje około 4-5 zabiegów, które wykonuje się w 5-7dniowych odstępach czasu.

Fala uderzeniowwa jest falą mechaniczną, o wysokim ciśnieniu uwalnianym w krótkim czasie. Jest to metoda nieinwazyjna – energia jest generowana poza ustrojem człowieka, a do miejsca docelowego aplikowana jest przez skórę, za pomocą specjalnej głowicy co zmniejsza straty energii. Zabieg fali uderzeniowej wykonuje się z użyciem substancji sprzęgającej, która dodatkowo ułatwia wnikanie energii w głąb tkanek.

Po raz pierwszy fali uderzeniowej w celach leczniczych użyto w 1996r. Miało to miejsce w Atlancie, w trakcie trwania Igrzysk Olimpijskich. Do tej pory fala uderzeniowa ma niezwykle szerokie zastosowanie w medycynie sportowej.

W sporcie, gdzie nie ma miejsca na czasochłonne leczenie kontuzji, zabiegi fali uderzeniowej przyspieszają proces leczenia bez konieczności wyłączania zawodników z treningów na długi czas.

Główne wskazania do wykonania zabiegów falą uderzeniową to między innymi uszkodzenia stawów, torebek stawowych czy ścięgien, wszelkie zwapnienia, zwłaszcza w stawie barkowym, entezopatie – tzw. łokieć golfisty i tenisisty, bóle w okolicy rzepki (kolano skoczka), ostrogi piętowe, a także występowanie punktów spustowych.

Jak wskazują badania skuteczność fali uderzeniowej sięga 80%, co potwierdza także doświadczenie w pracy z pacjentami.


Mgr Dagmara WasiukMgr Dagmara Wasiuk

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na kierunku fizjoterapia. Obecnie w trakcie studiów doktoranckich na Wydziale Nauk o Zdrowiu SUM.Kursy i szkolenia:
 • Współczesne metody diagnostyki i leczenia tkanek miękkich. Techniki energizacji mięśni cz.1
 • Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach stawu kolanowego moduł I
 • Kręgosłup - diagnostyka i elementy terapii.
 • Szkolenie: diagnostyka i leczenie odcinka lędźwiowo-krzyżowego z elementami terapii manualnej
 • kurs podstawowy Kinesiology Taping
 • kurs drenażu limfatycznego
 • kurs masażu klasycznego
Zainteresowania:
W pracy z pacjentami ceni sobie indywidualne podejście do terapii.
Punktem wyjściowym jest dokładna i wnikliwa diagnostyka, która pozwoli zaplanować i wprowadzić skuteczny proces postępowania terapeutycznego.

 

Tech. Aneta WojtasińskaTech. Aneta Wojtasińska

Certyfikowany terapeuta NDT- BobathKursy i szkolenia:
 • NDT - Bobath
 • Terapia w zakresie zastosowania specjalistycznych kombinezonów - Ortez Rehabilitacyjnych DUNAG 02
 • Neurorozwojowe usprawnianie dzieci w wybranych jednostkach klinicznych - kręcz szyi, uszkodzenie splotu ramiennego, przepuklina oponowa - rdzeniowa
 • Diagnoza i terapia neurorozwojowa niemowląt z łagodnymi zaburzeniami neurologicznymi (warsztaty praktyczne)
 • Neurorozwojowe usprawnianie dzieci w wybranych jednostkach klinicznych - spastyczne postacie mózgowego porażenia dziecięcego
Zainteresowania:
Od 10 roku życia pasjonatka wędkarstwa.
Ogromna entuzjastka sztuki kulinarnej.
Miłośniczka rodzinnych wypadów na łono natury.
 
W zawodzie od 13 lat, pracuje z dziećmi z problemami neurorozwojowymi. Posiada także długoletnie doświadczenie we wczesnym wspomaganiu rozwoju niemowląt. Pracuje w oparciu o koncepcję NDT - Bobath oraz prowadzi terapię z wykorzystaniem Ortezy dynamicznej DUNAG 02 oraz Thera - Suit. 
Pięcioletnia praktyka w prowadzeniu Szkoły Rodzenia. 

Nowości w Gabinecie

Drodzy pacjenci,

Od niedawna mamy w naszej ofercie leczniczej nowy zabieg fizykalny - falę uderzeniową. Jest to specjalne urzadzenie terapeutyczne wytwarzające akustyczne fale przenoszące energie w bolące miejsca. W zależności od zastosowanej gęstości energii działanie fali uderzeniowej może być destrukcyjne (zastosowanie w przypadku złogów wapniowych) lub stymulacyjno- przeciwbólowe.
Jakie dolegliwości zwalcza fala uderzeniowa?

·          Zwapnienia zlokalizowane w obrębie tkanek miękkich

·          Ból ścięgna Achillesa

·          Bóle ścięgien rzepki- kolano skoczka

·          Kolano biegacza

·          Ostroga piętowa, zapalenie powięzi podeszwowej

·          Ból w obrębie barku

·          Punkty spustowe

Fala uderzeniowa jest zabiegiem o wysokiej skuteczności. Standardowo wykonuje się od 3-5 zabiegów w serii. Pomiędzy poszczególnymi zabiegami zaleca się 3-5 dni przerwy. Fala uderzeniowa jest jedynym skutecznym zabiegiem leczącym m.in. ostrogę piętową oraz inne zmiany związane ze zwapnieniami.

Stopka