• pl
  • en

Szanowni Pacjenci!

Uprzejmie informujemy, że dnia 24.12 oraz 31.12 nasz gabinet będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.


Centrum Rehabilitacji tworzy zespół specjalistów zajmujący się nieinwazyjnymi metodami leczenia bólu i zburzeń ruchowych. Rehabilitacja obejmuje terapię opartą na dowodach naukowych i dotyczy bólu kręgosłupa i stawów obwodowych, z kolei terapia neurologicznych zaburzeń ruchowych odnosi się zarówno do dzieci i dorosłych. W naszym gabinecie pacjent obejmowany jest kompleksową i zindywidualizowaną opieką, do której można zaliczyć:

 
  • przeprowadzenie diagnostyki funkcjonalnej
  • terapię popartą dowodami naukowymi, bądź też międzynarodowymi metodami
  • opracowanie indywidualnego programu korekcyjnego
  • instruktaż ćwiczeń umożliwiający wykonywanie terapii w domu
  • edukację


Używając bardziej medycznych terminów, Centrum Rehabilitacji leczy: zespoły bólowe kręgosłupa, dyskopatię i szyjno-pochodne bóle głowy, bóle przeciążeniowe takie jak: ‘kolano skoczka’, ‘kolano biegacza’, ‘łokieć tenisisty’, ‘łokieć golfisty’, czy zespół trzaskającego biodra’, bolesnego barku, barku zamrożonego. Terapią obejmowane są bóle neuropatyczne w przebiegu zespołów uciskowych nerwów oraz dysfunkcje układu nerwowego takie jak ‘mózgowe porażenie dziecięce’ czy ‘udar mózgu’.

Jeżeli masz wątpliwości czy Twój problem nadaje się do rehabilitacji: zadzwoń.
 

 

Drodzy "świeżo upieczeni" Rodzice!
 

W ostatnim czasie coraz częściej spotykamy się z problemem, którym jest brak informacji o tym, jak prawidłowo pielęgnować swoje Dziecko. Mimo iż w internecie pojawia się na ten temat wiele publikacji, to niestety jest ich ciągle zbyt mało, a Rodzice są odsyłani do domu z Maleństwem często bez podstawowej wiedzy o tym, jak dbać o Jego prawidłowy rozwój.

Efektem tego jest częste występowanie asymetrii i problemów z napięciem mięśni, które zakłócają fizjologiczne procesy poznawania przez Dziecko nie tylko świata, ale także (a nawet przede wszystkim) poznawania schematu swojego ciała.

Z tego powodu postanowiliśmy zorganizować dla Państwa BEZPŁATNE warsztaty instruktażowe, na których nasi fizjoterapeuci zwrócą uwagę na najważniejsze aspekty rozwoju dziecka, a także pokażą jak powinni Państwo podnosić, nosić, przewijać oraz karmić swoje Pociechy, aby maksymalnie stymulować ich prawidłowy rozwój.
 

Termin warsztatów: 25.09.2015r., godz. 11:00

Miejsce: Centrum Rehabilitacji Magdalena Bułanowska

Zapisy pod numerem 609 541 852

Uwaga - liczba miejsc jest ograniczona!!

 

Honorujemy karty 4youcard!

 

Serdecznie zapraszamy!
 

W pakiecie taniej!


4 x terapia dzieci (45min.) - 280zł (cena za 1 terapię 70zł)
4x terapia kręgosłupa/stawów obwodowych (60min.) - 360zł (cena za 1 terapię 90zł)
6x terapia kręgosłupa/stawów obwodowych (60min.) - 510zł (cena za jedną terapię 85zł)
8x terapia kręgosłupa/stawów obwodowych (60min.) - 640zł (cena za jedną terapię 80zł)

Zakupiony pakiet jest ważny przez 30 dni od daty zakupu.
W razie nieobecności fizjoterapeuty prowadzącego wyznaczone będzie zastępstwo lub ważność pakietu zostanie przedłużona.

Fala uderzeniowa - ESWT

Fala uderzeniowa - ESWT (ang. Extracorporeal Shock Wave Therapy)jest zabiegiem o bardzo dużej efektywności. Znaczące rezultaty uzyskuje się szczególnie u pacjentów, którzy byli wcześniej leczeni zachowawczo jednak bez wyraźnych efektów. Leczenie obejmuje około 4-5 zabiegów, które wykonuje się w 5-7dniowych odstępach czasu.

Fala uderzeniowwa jest falą mechaniczną, o wysokim ciśnieniu uwalnianym w krótkim czasie. Jest to metoda nieinwazyjna – energia jest generowana poza ustrojem człowieka, a do miejsca docelowego aplikowana jest przez skórę, za pomocą specjalnej głowicy co zmniejsza straty energii. Zabieg fali uderzeniowej wykonuje się z użyciem substancji sprzęgającej, która dodatkowo ułatwia wnikanie energii w głąb tkanek.

Po raz pierwszy fali uderzeniowej w celach leczniczych użyto w 1996r. Miało to miejsce w Atlancie, w trakcie trwania Igrzysk Olimpijskich. Do tej pory fala uderzeniowa ma niezwykle szerokie zastosowanie w medycynie sportowej.

W sporcie, gdzie nie ma miejsca na czasochłonne leczenie kontuzji, zabiegi fali uderzeniowej przyspieszają proces leczenia bez konieczności wyłączania zawodników z treningów na długi czas.

Główne wskazania do wykonania zabiegów falą uderzeniową to między innymi uszkodzenia stawów, torebek stawowych czy ścięgien, wszelkie zwapnienia, zwłaszcza w stawie barkowym, entezopatie – tzw. łokieć golfisty i tenisisty, bóle w okolicy rzepki (kolano skoczka), ostrogi piętowe, a także występowanie punktów spustowych.

Jak wskazują badania skuteczność fali uderzeniowej sięga 80%, co potwierdza także doświadczenie w pracy z pacjentami.