• pl
  • en

Jesteśmy młodą, prężnie rozwijającą się grupą fizjoterapeutów. Rehabilitacja jest dla nas czymś więcej niż tylko pracą. To przede wszystkim nasza pasja.

Od lat zdobywamy doświadczenie zarówno w rehabilitacji dorosłych jak i dzieci. Stale podnosimy nasze kwalifikacje szkoląc się na specjalistycznych kursach, by sprostać zadaniom jakie stawia nam współczesna medycyna. Rozwijamy się również naukowo, publikujemy nasze prace w pismach medycznych oraz na konferencjach.

Wiedza oparta na dowodach naukowych, doświadczenie oraz indywidualne, a zarazem holistyczne podejście do pacjenta pozwala usunąć przyczynę problemu oraz daje długotrwałe rezultaty.

Zaufaj nam, jesteś w dobrych rękach.

 

Honorujemy karty 4youcard!

 

Serdecznie zapraszamy!

Fala uderzeniowa - ESWT

Fala uderzeniowa - ESWT (ang. Extracorporeal Shock Wave Therapy)jest zabiegiem o bardzo dużej efektywności. Znaczące rezultaty uzyskuje się szczególnie u pacjentów, którzy byli wcześniej leczeni zachowawczo jednak bez wyraźnych efektów. Leczenie obejmuje około 4-5 zabiegów, które wykonuje się w 5-7dniowych odstępach czasu.

Fala uderzeniowwa jest falą mechaniczną, o wysokim ciśnieniu uwalnianym w krótkim czasie. Jest to metoda nieinwazyjna – energia jest generowana poza ustrojem człowieka, a do miejsca docelowego aplikowana jest przez skórę, za pomocą specjalnej głowicy co zmniejsza straty energii. Zabieg fali uderzeniowej wykonuje się z użyciem substancji sprzęgającej, która dodatkowo ułatwia wnikanie energii w głąb tkanek.

Po raz pierwszy fali uderzeniowej w celach leczniczych użyto w 1996r. Miało to miejsce w Atlancie, w trakcie trwania Igrzysk Olimpijskich. Do tej pory fala uderzeniowa ma niezwykle szerokie zastosowanie w medycynie sportowej.

W sporcie, gdzie nie ma miejsca na czasochłonne leczenie kontuzji, zabiegi fali uderzeniowej przyspieszają proces leczenia bez konieczności wyłączania zawodników z treningów na długi czas.

Główne wskazania do wykonania zabiegów falą uderzeniową to między innymi uszkodzenia stawów, torebek stawowych czy ścięgien, wszelkie zwapnienia, zwłaszcza w stawie barkowym, entezopatie – tzw. łokieć golfisty i tenisisty, bóle w okolicy rzepki (kolano skoczka), ostrogi piętowe, a także występowanie punktów spustowych.

Jak wskazują badania skuteczność fali uderzeniowej sięga 80%, co potwierdza także doświadczenie w pracy z pacjentami.Jest nam bardzo miło, móc poinformować Państwa o oficjalnym otwarciu naszej nowej strony internetowej. 

Mamy ogromną nadzieję, że jej nowa, funkcjonalna i interaktywna postać pozwoli państwu łatwiej i szybciej znaleźć potrzebne informacje. Zachęcamy również do odwiedzania nas w internetowym świecie, wszelkie informacje i nowości Gabinetu będziemy na bieżąco umieszczać właśnie tutaj.

 

 

Zespół Centrum Rehabilitacji